Sprzęt komputerowy

Tablety medyczne

Tablet CF-H2 Health został zaprojektowany przez Panasonic specjalnie z  myślą o zastosowaniach w służbie zdrowia. Zapewnia nowoczesne możliwości rejestracji danych, umożliwia kontrolę podawania lekarstw, ewidencję stanu zdrowia pacjenta i szybki wgląd w elektroniczną kartę pacjenta. Dzięki obudowie z materiału odpornego na częsty kontakt ze środkami dezynfekcyjnymi, może być odkażany podobnie jak inne instrumenty medyczne. Ponadto, dzięki specjalnemu programowi urządzenie samo przypomina o potrzebie czyszczenia. Dodatkowym zabezpieczeniem, zmniejszającym ryzyko przenoszenia na tablecie bakterii, wirusów i drobnoustrojów, jest zwarta, pozbawiona wentylatora konstrukcja.
Tablet waży 1,58 kg i można obsługiwać go jedną ręka. Energooszczędna matryca o przekątnej 10,1 cala pokryta jest filtrem redukującym odbicie światła, co pozwala na efektywne i wygodne korzystanie z tabletu nawet w ostrym oświetleniu szpitalnych sal operacyjnych. CF-H2 wyposażony jest w procesor Intel® Core i5-2557M (1.7GHz), kartę graficzną Intel® HD 3000, 2 GB pamięci RAM (z możliwością powiększenia do 8 GB) oraz dysk twardy o pojemności 160 GB, obsługuje sieci bezprzewodowe WLAN, Bluetooth i łączność 3G oraz posiada porty niezbędne do podłączenia urządzeń zewnętrznych. CF-H2 Health może pracować nieprzerwanie przez 6,5 godziny z uruchomionym systemem Windows® 7. Panasonic Toughbook CF-H2 może posiadać również wbudowany czytnik RFID, aparat fotograficzny 3.0 megapiksele, czytnik kodów kreskowych, czytnik Smart Card oraz RFID, czytnik linii papilarnych oraz odbiornik GPS.

 

Tablet Panasonic CF-H2 Health

Zastosowanie Panasonic CF-H2 Health 

Duplikatory

Rimage 2000i jest najwydajniejszym z obecnie dostępnych na rynku, biurkowym systemem do publikacji na dyskach CD/DVD. Zoptymalizowana prędkość działania dwóch nagrywarek i drukarki eliminuje przestoje i maksymalizuje efektywność. Opatentowana technologia strumieniowego transferu danych jednocześnie do obu rekorderów pozwala zaoszczędzić czas. Komunikaty wyświetlane na ekranie LCD sprawiają, iż możesz skupić się na własnej pracy. Od otwarcia opakowania, aż po koniec pracy możesz mieć pewność, iż Rimage 2000i jest rozwiązaniem niezwykle prostym w użyciu, a jednocześnie wiodącym pod względem wydajności. Szybkość, solidność oraz duży magazynek na 100 płyt w połączeniu z innowacyjną technologią zarządzania wydrukiem sprawiają, iż Rimage 2000i charakteryzuje się najlepszym stosunkiem wydajności do ceny.

– 6-kolorowa drukarka o doskonałej jakości
– W pełni zintegrowany system
– Gotowość do pracy w sieci
– Wyświetlanie aktualnego statusu na ekranie LCD

Duplikator Rimage

 

Drukarki 3d

Drukowanie3D czyli szybkie prototypowanie (Rapid prototyping) jest to wykonanie fizycznych obiektów na bazie modeli 3D, wykonanych w dowolnym systemie do projektowania przestrzennego. Drukowanie 3D jest techniką addytywną (materiał nabudowywany jest stopniowo, warstwa po warstwie w odróżnieniu od technik ubytkowych jak np. obróbka skrawaniem) możliwe jest wytworzenie modeli trójwymiarowych niemożliwych do wykonania tradycyjnymi metodami. Drukarki 3d znajdują zastosowanie w medycynie. Przykładem jest wykorzystanie drukarki 3D, do wytworzenia rurki z tworzywa sztucznego, która po założeniu, pozwoliła chronić drożność oskrzeli.
więcejDrukarka 3D uratowała życie małemu chłopcu

Inne przykłady zastosowania drukarek 3d w medycynie:
Serce z drukarki 3D

Przykład zastosowania drukarki 3d w weterynarii:

więcej: http://www.makerbot.com/
więcej:  http://www.ultimaker.com/

Drukarki opasek

Drukarka opasek identyfikacyjnych na rękę Zebra HC100 to nieskomplikowane w obsłudze rozwiązanie do szybkiego druku opasek. Niewielka w rozmiarach posiada łatwo wymienne wkłady (cartrige) z opaskami Zebry, które są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Wymiana wkładów jest łatwa i wymaga minimalnego wysiłku ze strony użytkownika, a inteligenta technologia drukarki wyczuwa rodzaj opaski i automatycznie kalibruje ustawienia dla optymalnej jakości zadruku, ograniczając przy tym marnotrawstwo. Drukarka jest odporna na większość szpitalnych środków czyszczących i dezynfekujących. Drukuje wszystkie standardowe w branży kody kreskowe jedno i dwuwymiarowe, a opaski są wykonane ze specjalnego antybakteryjnego surowca. Drukarka polecana jest także do zastosowań w innych branżach, gdzie potrzebna jest identyfikacja osób. Opaski dostępne w bogatej palecie kolorów w wersjach z wodoodpornym klejem łączą atrakcyjny wygląd i funkcjonalność.

Drukarka Zebra HC100

 

Zasilacze UPS

Większość szpitali jako zabezpieczenie przed utratą zasilania wykorzystuje agregat prądotwórczy. Czas jego załączania (do 30 sekund) nie jest jednak wystarczająco krótki. Zespół prądotwórczy nie jest w stanie ochronić urządzeń przed  nagłymi skokami napięcia. Przypadkowe zakłócenia mogą spowodować wyłączenie sprzętu medycznego, jego zawieszenie, błędy w pracy lub różnego rodzaju uszkodzenia, łącznie  z utratą danych medycznych. Zasilacze UPS marki Eaton zapewniają odpowiednią jakość energii dostarczanej urządzeniom szpitalnym. Nawet najprostsze modele pozwalają skutecznie chronić przed zanikiem napięcia i udarami napięciowymi, a UPS wykonany w technologii on-line gwarantuje ciągłość dostawy energii bez jakiejkolwiek przerwy. Razem z zasilaczami UPS marki Eaton dostarczane
jest oprogramowanie Intelligent Power® Manager, umożliwiające zdalny nadzór nawet nad kilkoma urządzeniami z jednego miejsca.

Eaton daje gwarancję zasilania dla:
• aparatury medycznej
• stacji diagnostycznych
• stacji technika
• rejestracji szpitalnej
• sali operacyjnej
• systemu PACS
• OIOM
• systemów telemedycznych
• i innych systemów szpitalnych

Zasilacz Eaton EX RT