Urządzenia

PREGNABIT

System Pregnabit® to innowacyjne urządzenie medyczne do badania dobrostanu płodu, w ostatnich miesiącach ciąży. Łączy w sobie funkcje klasycznego KTG oraz zdalną usługę analizy, łatwość obsługi i zaawansowaną technologię. Pregnabit® powstał, aby wspierać pracę lekarzy i położnych, którzy, dzięki zastosowaniu urządzenia, mogą przeprowadzać badania KTG u kobiet w ciąży, w dowolnym momencie oraz miejscu. Szczególnie w sytuacjach, kiedy dodatkowa wizyta w gabinecie lekarskim nie jest możliwa czy konieczna. Pregnabit® nie jest produktem konsumenckim, jest dostępny wyłącznie dla lekarzy i położnych. To oni decydują, w jakich sytuacjach udostępnienie urządzenia pacjentce może okazać się ważne i celowe. To lekarz lub położna, na bazie historii przebiegu ciąży, poprzednich ciąż czy medycznych wskazań, najlepiej są w stanie zdecydować, w przypadku której pacjentki mobilna kontrola za pomocą KTG może być wskazana.

Pregnabit

Do pomiarów Pregnabit® wykorzystuje 4 sensory – sondę FHR pozwalającą wyznaczyć wartości akcji serca płodu, sondę TOCO umożliwiającą pomiar poziomu skurczów mięśnia macicy, znacznik ruchu płodu oraz opaskę do pomiaru tętna. Nowatorskie podejście do pomiarów, bazujące na algorytmach danych z sond i pulsometru, pozwala odróżnić akcję serca płodu od pulsu mamy. Jednorazowe badanie trwa 30 minut. Zebrane przez urządzenie dane przekazywane są do Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT), gdzie wykwalifikowany personel medyczny dokonuje ich analizy. MCT to nie tylko eksperci, ale również specjalne algorytmy zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo, szybkość i jakość analiz. Zatrudnieni w MCT specjaliści otrzymywane odczyty analizują i kontaktują się z pacjentkami. W przypadku prawidłowych wyników kobieta zostanie poinformowana SMS-owo, że wszystko jest w porządku. Jeśli jednak coś wzbudzi zaniepokojenie personelu medycznego, uruchomione zostaną właściwe procedury medyczne. Wszystkie wyniki gromadzone są na Platformie Medycznej oraz odpowiednio zabezpieczonych serwerach i dostępne są dla pacjentki oraz jej lekarza prowadzącego czy położnej, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Pregnabit® został zaprojektowany nie tylko po to, aby ratować zdrowie i życie nienarodzonych jeszcze dzieci, ale też po to, aby zapewnić spokój i poczucie bezpieczeństwa mamom oczekującym narodzin swoich dzieci. MCT działa non-stop, dzięki czemu badanie KTG może być wykonane i przeanalizowane niezależnie od pory dnia i nocy.

System Pregnabit® jest już dostępny na polskim rynku.

Więcej: www.pregnabit.com

Tablety medyczne

Tablet CF-H2 Health został zaprojektowany przez Panasonic specjalnie z  myślą o zastosowaniach w służbie zdrowia. Zapewnia nowoczesne możliwości rejestracji danych, umożliwia kontrolę podawania lekarstw, ewidencję stanu zdrowia pacjenta i szybki wgląd w elektroniczną kartę pacjenta. Dzięki obudowie z materiału odpornego na częsty kontakt ze środkami dezynfekcyjnymi, może być odkażany podobnie jak inne instrumenty medyczne. Ponadto, dzięki specjalnemu programowi urządzenie samo przypomina o potrzebie czyszczenia. Dodatkowym zabezpieczeniem, zmniejszającym ryzyko przenoszenia na tablecie bakterii, wirusów i drobnoustrojów, jest zwarta, pozbawiona wentylatora konstrukcja.
Tablet waży 1,58 kg i można obsługiwać go jedną ręka. Energooszczędna matryca o przekątnej 10,1 cala pokryta jest filtrem redukującym odbicie światła, co pozwala na efektywne i wygodne korzystanie z tabletu nawet w ostrym oświetleniu szpitalnych sal operacyjnych. CF-H2 wyposażony jest w procesor Intel® Core i5-2557M (1.7GHz), kartę graficzną Intel® HD 3000, 2 GB pamięci RAM (z możliwością powiększenia do 8 GB) oraz dysk twardy o pojemności 160 GB, obsługuje sieci bezprzewodowe WLAN, Bluetooth i łączność 3G oraz posiada porty niezbędne do podłączenia urządzeń zewnętrznych. CF-H2 Health może pracować nieprzerwanie przez 6,5 godziny z uruchomionym systemem Windows® 7. Panasonic Toughbook CF-H2 może posiadać również wbudowany czytnik RFID, aparat fotograficzny 3.0 megapiksele, czytnik kodów kreskowych, czytnik Smart Card oraz RFID, czytnik linii papilarnych oraz odbiornik GPS.

 

Tablet Panasonic CF-H2 Health

Zastosowanie Panasonic CF-H2 Health 

Duplikatory

Rimage 2000i jest najwydajniejszym z obecnie dostępnych na rynku, biurkowym systemem do publikacji na dyskach CD/DVD. Zoptymalizowana prędkość działania dwóch nagrywarek i drukarki eliminuje przestoje i maksymalizuje efektywność. Opatentowana technologia strumieniowego transferu danych jednocześnie do obu rekorderów pozwala zaoszczędzić czas. Komunikaty wyświetlane na ekranie LCD sprawiają, iż możesz skupić się na własnej pracy. Od otwarcia opakowania, aż po koniec pracy możesz mieć pewność, iż Rimage 2000i jest rozwiązaniem niezwykle prostym w użyciu, a jednocześnie wiodącym pod względem wydajności. Szybkość, solidność oraz duży magazynek na 100 płyt w połączeniu z innowacyjną technologią zarządzania wydrukiem sprawiają, iż Rimage 2000i charakteryzuje się najlepszym stosunkiem wydajności do ceny.

– 6-kolorowa drukarka o doskonałej jakości
– W pełni zintegrowany system
– Gotowość do pracy w sieci
– Wyświetlanie aktualnego statusu na ekranie LCD

Duplikator Rimage

 
 
epson

Duplikator Epson PP-100II posiada interfejs USB 3.0 ,może wyprodukować 30 płyt CD lub 15 płyt DVD w ciągu godziny (odpowiednio: z prędkością 40/12x; 0,6/3,8 GB danych) łącznie z nadrukiem na powierzchni płyt. Dzięki w pełni zautomatyzowanej obsłudze produkcja 100 płyt DVD-R DL x 8,5 GB może przebiegać bez nadzoru. Napędy CD/DVD (seria Pioneer PR1) zapewniają najwyższą dokładność w swojej klasie, a mechanizm AcuGripTM pozwala na chwytanie płyt pojedynczo. Urządzenie PP-100II gwarantuje oszczędność. Użytkownik może sam wymienić wkład konserwacyjny oraz napędy CD/DVD i przedłużyć czas eksploatacji urządzenia do ponad 70 000 płyt. System sześciu indywidualnych wkładów atramentowych pozwala utrzymać niskie koszty produkcji jednej płyty. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu Total Disc Maker można korzystać z zaawansowanych funkcji, np. narzędzia wyszukującego pliki, które umożliwia wyszukiwanie według nazwy pliku lub kopii zapasowych w stosie 50 płyt. Nowa funkcja „wydruk seryjny” umożliwia automatyczne drukowanie innej zawartości na powierzchni każdej płyty, co ułatwia produkcję seryjną.

Drukarki 3d

Drukowanie3D czyli szybkie prototypowanie (Rapid prototyping) jest to wykonanie fizycznych obiektów na bazie modeli 3D, wykonanych w dowolnym systemie do projektowania przestrzennego. Drukowanie 3D jest techniką addytywną (materiał nabudowywany jest stopniowo, warstwa po warstwie w odróżnieniu od technik ubytkowych jak np. obróbka skrawaniem) możliwe jest wytworzenie modeli trójwymiarowych niemożliwych do wykonania tradycyjnymi metodami. Drukarki 3d znajdują zastosowanie w medycynie. Przykładem jest wykorzystanie drukarki 3D, do wytworzenia rurki z tworzywa sztucznego, która po założeniu, pozwoliła chronić drożność oskrzeli.
więcejDrukarka 3D uratowała życie małemu chłopcu

Inne przykłady zastosowania drukarek 3d w medycynie:
Serce z drukarki 3D

Przykład zastosowania drukarki 3d w weterynarii:

więcej: http://www.makerbot.com/
więcej:  http://www.ultimaker.com/

Drukarki opasek

Drukarka opasek identyfikacyjnych na rękę Zebra HC100 to nieskomplikowane w obsłudze rozwiązanie do szybkiego druku opasek. Niewielka w rozmiarach posiada łatwo wymienne wkłady (cartrige) z opaskami Zebry, które są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Wymiana wkładów jest łatwa i wymaga minimalnego wysiłku ze strony użytkownika, a inteligenta technologia drukarki wyczuwa rodzaj opaski i automatycznie kalibruje ustawienia dla optymalnej jakości zadruku, ograniczając przy tym marnotrawstwo. Drukarka jest odporna na większość szpitalnych środków czyszczących i dezynfekujących. Drukuje wszystkie standardowe w branży kody kreskowe jedno i dwuwymiarowe, a opaski są wykonane ze specjalnego antybakteryjnego surowca. Drukarka polecana jest także do zastosowań w innych branżach, gdzie potrzebna jest identyfikacja osób. Opaski dostępne w bogatej palecie kolorów w wersjach z wodoodpornym klejem łączą atrakcyjny wygląd i funkcjonalność.

Drukarka Zebra HC100

 

Zasilacze UPS

Większość szpitali jako zabezpieczenie przed utratą zasilania wykorzystuje agregat prądotwórczy. Czas jego załączania (do 30 sekund) nie jest jednak wystarczająco krótki. Zespół prądotwórczy nie jest w stanie ochronić urządzeń przed  nagłymi skokami napięcia. Przypadkowe zakłócenia mogą spowodować wyłączenie sprzętu medycznego, jego zawieszenie, błędy w pracy lub różnego rodzaju uszkodzenia, łącznie  z utratą danych medycznych. Zasilacze UPS marki Eaton zapewniają odpowiednią jakość energii dostarczanej urządzeniom szpitalnym. Nawet najprostsze modele pozwalają skutecznie chronić przed zanikiem napięcia i udarami napięciowymi, a UPS wykonany w technologii on-line gwarantuje ciągłość dostawy energii bez jakiejkolwiek przerwy. Razem z zasilaczami UPS marki Eaton dostarczane
jest oprogramowanie Intelligent Power® Manager, umożliwiające zdalny nadzór nawet nad kilkoma urządzeniami z jednego miejsca.

Eaton daje gwarancję zasilania dla:
• aparatury medycznej
• stacji diagnostycznych
• stacji technika
• rejestracji szpitalnej
• sali operacyjnej
• systemu PACS
• OIOM
• systemów telemedycznych
• i innych systemów szpitalnych

Zasilacz Eaton EX RT