VI Ogólnopolskich Warsztatach z Okazji Światowego Dnia Radiologii

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w VI Ogólnopolskich Warsztatach z Okazji Światowego Dnia Radiologii, które od kilku lat niezmiennie przyciągają coraz szersze grono uczestników. Dwudniowe warsztaty, organizowane przez Polskie Towarzystwo Elektroradiologii, odbędą się 19-20.11.2016 r. w Poznaniu, w Wielkopolskim Centrum Onkologii.

Jak co roku zaplanowaliśmy dla Państwa wiele interesujących wykładów nawiązujących do nowej wiedzy z zakresu elektroradiologii (zarówno radioterapii jak i radiologii). Część wykładowa odbędzie pierwszego dnia – 19 listopada. Wśród poruszanych tematów znajdą Państwo min. nowoczesne podejście do metod unieruchomienia pacjenta podczas radioterapii, wydruki 3D i ich miejsce w diagnostyce i terapii nowotworów, zaawansowane techniki obrazowania i kontroli ruchomości w trakcie leczenia (IGRT, IMRT, Tomoterapia), hipertermia oraz radioterapia śródoperacyjna, mammografia i profilaktyka przeciwnowotworowa, a także prezentacja firm: MEDIX oraz GE Healthcare.

Ponadto gościem specjalnym tegorocznych warsztatów jest: Martijn Kamphuis MS.C (Netherlands) Elektroradiolog z : „Department of Radiotherapy, Academic Medical Center (AMC), Amsterdam, w Holandii – Kandydat studiów MBA, Członek zarządu ESTRO RTT Committee. (CV do pobrania) z wykładem: 3D Imaging in the era of adaptive radiotherapy.

W drugim dniu (20 listopada) przygotowaliśmy dla Państwa część warsztatową, na którą składają się:

Warsztaty z ratownictwa medycznego – pierwsza pomoc w nagłych przypadkach w zakładach i oddziałach.
Warsztaty z konturowania w radioterapii – Na co każdy elektroradiolog zwracać uwagę powinien.

Na koniec zapraszamy Państwa na debatę na temat obecnej sytuacji elektroradiologów w Polsce. Poruszone zostaną aspekty prawne zawodu elektroradiologa, co można robić po studiach, potrzeba dokształcania oraz specjalizacji, a także porównanie standardów w PL oraz UE.

Zapewniamy, że każdy z uczestników VI Ogólnopolskich Warsztatów będzie miał okazję do poszerzenia swoich horyzontów z zakresu nowości w dziedzinie radioterapii oraz radiologii. Konferencja dedykowana jest zarówno dla elektoradiologów jak i fizyków medycznych, lekarzy radiologów i radioterapeutów oraz studentów. Będzie to również doskonała okazja do cennych dyskusji oraz wymiany doświadczeń zawodowych i naukowych.

Do zobaczenia 19-20.11.2016 w Poznaniu!
Rejestracja: www.wco.pl/pte2016

Z wyrazami szacunku,
Komitet Organizacyjny Warsztatów

Plakat

Napisz komentarz: